- Dominacija Španije - Kiks Belgije -

Na Svjetskom fudbalskom prvenstvu što se igra u SAD, Meksiku i Kandi, bilježimo efikasan dan. U četiri utakmice 12 golova uz napomenu da je jedan meč završen bez golova. Ako tome dodamo ranojutarnju utakmicu i pobjedu Japana sa visokih 4:0 onda je to jedan od boljih i efikasnijih dana.
Od 18,oo sati Španija je igrala protiv Saudijske Arabije. Dominirala, pokazala snagu i slavila sa 4:0 uz dva gola Oyarzabala. Tako su Španci vodeći u Grupi H sa 4 boa a Saudijska Arabija je ostala na jednom bodu iz. prvog kola. Senzacija ove Grupe, Zelenortski otoci, nastavljaju sa iznenađenjima. Ovoga puta su neugodno iznenadili Urugvaj. Tačno u ponoć su odigrali još jednu istorijsku utakmicu, došli do svog drugog boda rezultatom 2:2 i diobu drugog mjesta upravo sa Urugvajcima. Biće zanimljivo treće kolo grupne faze i rasplet situacije u Grupi H a igraju Urugvaj - Španija i Zelenortski otoci - Saudijska Arabija.
U Grupi G bilježimo novi kiks Belgije, novi remi, ovoga puta sa Iranom i to u utakmici bez golova. Sada su Iran i Belgija poravnati sa po 2 boda dok Egipat ima četiri na vrhu tabele. Na dnu je Novi Zeland sa jednim bodom i upravo je taj Novi Zeland jutros u tri sata iza ponoći po našem vremenu, savladan sa 3:1 uz jedan pogodak i jednu asistenciju Salaha.
Večeras počinje 2. kolo u grupama I i J. Prvo će Argentina dočekati Austriju u 19,oo sati. Duel dvije ekipe sa po pobjedom iz prvog kola a druga utakmica u Grupi J se igra od 5,oo sati ujutro, sastaju se Jordan i Alžir ekipe bez osvojenih bodova na otvaranju Prvenstva. U Grupi I 2. kolo otvaraju Francuska i Irak u 23,oo sata a od 2 sata iza ponoći igraju Norveška i Senegal. I ovdje je ista situacija kada je u pitanje učinak iz prvog kola. Norveška i Francuska su upisale pobjedu imaju po tri boda a nanuli su Senegal i Irak.
22.6.2026. godine














