Pred kraj školske godine

- Sumiranje rezultata i provedenih aktivnosti tokom nastavne 2023/2024. -

aktivdirektora

Na kraju nastavne 2023/2024.godine Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona organizovalo je sastanak sa direktorima osnovnih i srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona. Bila je to prilika zasumiranje rezultata iprovedenih aktivnosti te pripreme koje se odnose na završetak nastavne godine koji će uslijediti u junu.
„Mi smo proveli mnogo aktivnosti, kako kampanja tako i formalno, kroz izmjene propisa, kroz uvođenje određenih zaštitnih mehanizama i želim kazati javnosti da ćemo i u narednoj školskoj godini nastaviti sa nizom kampanja i aktivnosti kako bismo se suočili sa problemom nasilja. Mi smo svjesni koliki je to problem. Također, želim da kažem da nasilje nije samo problem obrazovanja. To je generalno društveni problem. Možda ovih dana vidimo koliko duboko je taj problem ušao u naše društvo“, kazao je ovom prilikom ministar obrazovanja i nauke TK Ahmed Omerović naglasivši da su upravo ovakvi sastanci prigoda za razmjenu ideja o načinu kako riješiti probleme i prevazići poteškoće.
Da je ova školska godina svima bila vrlo zahtjevna i teška kazala je direktorica Gimnazije „MešaSelimović“ Tuzla i predsjednica Aktiva direktora srednjih škola TK Alma Šehanović.
„U okviru današnjeg sastanka dobit ćemo još neke informacije i instrukcije kako da što uspješnije da okončamo ovu školsku godinu ali da i  izvršimo male pripreme i uvod u narednu školsku godinu. Maturanti su već okončali nastavu. Imamo tekuće školske aktivnosti i pripremu za eksternu maturu. Istovremeno vršimo pripreme za upis novih srednjoškolaca.“
Govoreći u ime Aktiva direktora osnovnih škola Grada Tuzla direktorica Osnovne škole „Novi Grad“ Sabina Jogunčić je kazala da je namjera unificirati određene aktivnosti koje su do sada bile različito organizovane u pojedinim školama, bilo da u u pitanju problemi u funkcionisanju bilo obilježavanje određenih datuma značajnih za naše društvo.
„Ove godine su implementirani određeni pravilnici kao što je Pravilnik o postupanju u slučaju međuvršnjačkog nasilja, što je nama u školama mnogo olakšalo rad i nekako napravilo hodogram kako se ponašati u tom slučaju. Imali smo mnogo aktivnosti koje su vezane za prevenciju vršnjačkog nasilja i svi zajedno smo učestvovali u tome.  Zatim, obilježavanje značajnih datuma, što do  sada nije bio slučaj nego smo od škole do škole imali svaštarenje a kod djece svakako treba razvijati ljubav prema domovini. Da obilježavanje bude na isti način i to će postati tradicija“, kazala je direktorica Jogunčić.
Najavivši i predstojeće upisne rokove za srednje škole ministar Omerović je svim budućim srednjoškolcima poželio puno uspjeha i da upišu ono što smatraju da je za njih najbolje.
Prvi upisni rok za srednje škole je od 10. do 12. juna, drugi od 17. do 19. juna a treći od 24. do 31. avgusta.

 • Kutak za mlade TK

  • Otvoren 29. Ljetni Univerzitet u Tuzli

   Otvoren 29. Ljetni Univerzitet u TuzliDanas je svečano otvoren 29. Ljetni Univerzitet u Tuzli (LJUT). Prilika je to da se studenti, oslobođeni klasičnih predavanja koja su prisutna tokom akademske godine, bez opterećenja nastavnim...

  • Modernizacija obrazovanja

   Modernizacija obrazovanja- TK završava nove nastavne planove za osnovne i srednje škole - Na sastanku kojem su prisustvovali ministar obrazovanja i nauke TK Ahmed Omerović sa saradnicima, v.d. direktor Pedagoškog zavoda TK Izet...

  • Sredstva za projekte namijenjene mladima, do 29. maja

   Sredstva za projekte namijenjene mladima, do 29. maja  - Objavljen ovogodišnji javni poziv za projekte omladinskih i udruženja i fondacija za projekte namijenjene mladima - Ministarstvo za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona objavilo je Javni poziv za...

  • Pred kraj školske godine

   Pred kraj školske godine- Sumiranje rezultata i provedenih aktivnosti tokom nastavne 2023/2024. - Na kraju nastavne 2023/2024.godine Ministarstvo obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona organizovalo je sastanak sa...

  • Ministar Omerović obišao novi objekat Muzičke škole u Tuzli

   Ministar Omerović obišao novi objekat Muzičke škole u Tuzli  Kako bi se informisao o dinamici radova na vanjskom uređenju novog objekta Muzičke škole u Tuzli, gradilište je jučer obišao ministar obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona Ahmed Omerović sa...

  • Vijeće mladih u posjeti ministarstvu za kulturu, sport i mlade TK

   Vijeće mladih u posjeti ministarstvu za kulturu, sport i mlade TK  Ministar za kulturu, sport i mlade Tuzlanskog kantona Damir Gazdić sastao se jučer sa predstavnicima Vijeća mladih Tuzlanskog kantona, predsjednicom Vijeća AminomOmerbašić, zamjenicom Elmom Čirić i...

  << < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

solana1

adriatic

centralno okt 2022

cydonia2

Banner Lukavac 180x112

izazovb

  kapija3

grad tuzla1 

vlada tk1

 

 

 

grin

  balic dec 2022

NBTizi

 mamamia

lovic juli 2022 

golden jan 2021 2

 piemonte1

SajamCokKAf baner

emma