Remi u torinu, City demolirao Basel

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Juventus i Tottenham su remizirali rezultatom 2:2, a domaći nogometaši imaju za čim žaliti.
Nakon samo 72 sekunde Juve je vodio rezultatom 1:0. Pjanić je izveo slobodan udarac i pronašao Higuaina koji iz prve iz voleja matira Llorisa. Već u 9. minuti Juventus je udvostručio prednost. Davies je skrivio penal, a siguran realizator bio je Higuain. U 35. minuti Tottenham je iz prve smislene akcije na utakmici postigao je pogodak, a strijelac je bio, naravno, Kane. U 45+2. minuti Higuain je imao priliku postići i drugi pogodak iz penala nakon što je Aurier skrivio penal, ali se Argentinac ovaj put obrukao i zatresao samo prečku. Kazna za Higuainov promašaj stigla je u 72. minuti kada je Eriksen sjajno pogodio iz slobodnog udarca ispod živog zida i matirao Buffona za konačnih 2:2 i neizvjestan revanš u Londonu koji će biti odigran 7. marta.

U drugom meču nije bilo neizvjesnosti. Manchester City je protutnjao kroz Basel, slavio sa uvjerljivih 4:0, osigurao miran revanš i siguran prolaz u četvrtfinale. Golove za "građane" su postigli Gundogan dva, Sterling i Aguero.